1 . Program: PREDŠOLSKA GLASBENA VZGOJA
Pomen predšolske glasbene vzgoje je v tem, da petletnemu otroku omogoča intenzivnejši in bolj sistematičen pristop do glasbene vzgoje že v najzgodnejšem, predšolskem obdobju. Otrok razvija glasbene sposobnosti skozi igro. Skozi glasbeno literaturo in različne glasbene aktivnosti, ki zaradi svoje kompleksnosti omogočajo povezavo s področij zunaj glasbe, oblikuje odnos do glasbe in umetnosti sploh.
Program predšolske glasbene vzgoje traja eno leto. Pouk poteka enkrat tedensko po 45 minut. Starost učencev je pet let. Razvrščanje otrok v navedeni program poteka brez predhodnega preizkusa glasbenih sposobnosti.
Učenci se po zaključku programa predšolska glasbena vzgoja lahko vključijo v program glasbena pripravnica.
2. Program: GLASBENA PRIPRAVNICA
Pomen glasbene pripravnice je v tem, da šestletnemu otroku (učencu 1. razreda osnovne šole) omogoča intenzivnejši in bolj sistematičen pristop do glasbene vzgoje. Otrok skozi igro razvija glasbene sposobnosti in osvaja osnovne informacije, zaradi katerih se lažje odloča za vpis k inštrumentalnemu pouku. Pouk glasbene pripravnice nudi otroku glasbeno in širšo estetsko vzgojo. Otrok oblikuje skozi glasbeno literaturo in različne aktivnosti, ki zaradi svoje kompleksnosti omogočajo povezavo s področij zunaj glasbe, odnos do glasbe in umetnosti nasploh.
Program glasbene pripravnice traja eno leto. Pouk poteka enkrat tedensko po 60 minut. Starost učencev je šest let. Razvrščanje otrok v program glasbene pripravnice poteka brez predhodnega preizkusa razvitosti glasbenih sposobnosti. Vanj se lahko vključijo tudi tisti učenci, ki pred tem niso obiskovali predšolske glasbene vzgoje.
Učenci se po zaključku programa glasbena pripravnica vključijo v program glasba na podlagi uspešno opravljenega preizkusa glasbenih sposobnosti.
3. Program: GLASBA
Glasbeni program traja 6 oziroma 8 let. Vsebuje obvezne učne predmete, določila o korepeticijah in nastopih učencev, za zelo nadarjene učence pa še dodatni pouk z obsežnejšim in zahtevnejšim programom oziroma dodatne priprave za nadaljnje glasbeno šolanje ter na državna in mednarodna tekmovanja.
Pouk inštrumentov in petja poteka individualno, pouk drugih predmetov pa skupinsko.
Nauk o glasbi oz. solfeggio je obvezen za vse učence individualnega pouka.
Učenci, ki jih določijo učitelji, so dolžni obiskovati pouk komorne igre ali vaje orkestra.